Mikor készítsünk alaprajzot?
A ház alaprajz készítése akkor lehet fontos, ha ingatlanunkat bérbe- vagy el szeretnénk adni.
Manapság számos ingatlanos honlapot találunk az interneten. Akár a közösségi médiában is lehet hirdetni. Ilyenkor általában fotókat láthatunk a szobákról, valamint leírásokat olvashatunk. Azonban ezek szubjektív leírások.
Sokat segíthet vizuálisan a ház alaprajza. Ez ugyanis egy olyan többnyire univerzális ábrázolás, amivel mindenki megérheti, hogy hogy is helyezkednek el a szobák, és azok hogyan aránylanak egymáshoz.
Az első lépések
Akármilyen módszert is választunk a ház alaprajz elkészítéséhez, vannak bizonyos megelőző lépések. Ilyen a
- mérés
- számolás
- „feltérképezés”
Mérd le a falakat, a rajzolj egy piszkozatot, jelölj minden nyílászárót.
Ház alaprajz kézzel?
Ha nem szeretnél most megtanulni grafikai szoftvereket kezelni, akkor marad a ceruza és a vonalzó. Ez is egy megoldás, és, ha nem összecsapott munkáról van szó, akkor a vevő sem riad vissza a hirdetéstől. Mindenképp adjunk a külsőségekre, ugyanis ezek alapján dönti el valaki, hogy érdeklődik-e az általunk kínált ingatlan iránt.
Ház alaprajz számítógépes programmal
Nagyon nagy segítség lehet a számítógép, ha nem akarunk bajlódni kézzel. Ilyen segítség lehet például a legegyszerűbb Paint. Persze, itt is neked kell az arányokra figyelni, de sokkal egyszerűbb így az alaprajzkészítés.
Ha kicsit komolyabb programot keresel, akkor mindenképp jó lehet a megveszLAK online alaprajz készítője is.
Mire figyelj a ház alaprajzon
Összességében tehát, akármivel is készíted el a ház alaprajzát, mindenképp legyenek rajta a helyiségek nevei, a nyílászárók. A tartófalakat vastagabbal jelöld lehetőleg. Jelöld a bejáratot is.
Ha pedig nem akarsz ilyenekkel foglalkozni, keresd fel a Mérnök Tender szakembereit a mernoktender.hu oldalon. A cég többek között foglalkozik digitális ház alaprajz készítéssel is.
Kérj ajánlatot és menj biztosra!
Leave a Reply